Změny v DPP od 1. 7. 2024V souvislosti se změnami, v rámci konsolidačního balíčku od 1. 7. 2024, vzniká nová povinnost všem zaměstnavatelům, kteří mají zaměstnance na dohody o provedení práce, přihlašovat je na ČSSZ. Týká se to také zaměstnanců, jejichž dohoda vznikla před 1. 7. 2024 a stále trvá. Všechny takové zaměstnance musíme přihlásit a poprvé za červenec také podat výkaz, a to i u dohod zúčtovaných ve výši 0,-Kč nejpozději do 20. 8. 2024. Z tohoto důvodu bude třeba, abyste si všechny takové zaměstnance zaktivnili (pokud je máte neaktivní) a přihlásili k sociálnímu zabezpečení. Doporučujeme využít klasickou přihlášku (ONZ) kterou najdete: ve kmenové databázi - AKCE - ONZ verze 2022.

Zároveň Vás upozorňujeme, že přihláška nemá být s účinností od data vzniku dohody, ale k datu skutečného nástupu do zaměstnání. K tomuto účelu slouží záznam Nástup do zaměstnání pro sociální pojištění, který najdete ve kmenové databázi - v sekci Sociální pojištění.

Pokud vznikne DPP po 1. 7. 2024, bude automaticky přihlašována přes Výkaz příjmů zúčtovaných zaměstnavatelem, který budete povinně předkládat za všechny i nulové DPP každý měsíc. Výkaz bude součástí upgradu, který uveřejníme na konci července. Zároveň bude možné zakoupit kontrolní knihovnu VPDPP a to nejlépe online na E-SHOPU, varianta VPDPP24 - Výkaz příjmů DPP. Budete informováni zprávou, jakmile bude vše k dispozici.

Pokud Vám nastane situace, že z důvodu zaktivnění dohod překročíte Vámi užívanou verzi, kontaktujte prosím ing. Fešárkovou, nebo p. Nádherovou s žádostí o rozšíření programu. Bude vám doúčtován rozdíl, mezi Vaší současnou verzí a novou, ale nebudeme požadovat úhradu do konce roku za dražší poradenství.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat a všem přejeme pokud možno klidné léto.

Za tým CSH

Dagmar Fešárková